Tilbake til alle arrangementer

BLUES FOR BARNA, "TIDSMASKIN"

  • STETIND HOTELL, KJØPSVIK (kart)

Kjøpsvik bluesklubb ønsker også å gi et tilbud til barna og er så heldig å få besøk av opplegget “Tidsmaskin” Blues for barna.

Blues For Barna har siden 2012 spilt konserter for over 40 000 barn på skoleturnéer (Rikskonsertene og Den kulturelle skolesekken/DKS), kulturhus, festivaler og andre barnearrangementer. Skoleelever over det ganske land har sunget med på låtene og vi har diktet låter på sparket! Høsten 2022 kom endelig debutalbumet "Tidsmaskin". Her serverer bandet et knippe originale låter på norsk rettet mot barn i alle aldre!

"Med tekster målgruppa har et forhold til, ispedd litt historie om bluesens tilblivelse og utvikling, ikke minst med mye humor, får barna en mulighet til å bli kjent med bluesen." - Øyvind Rønning (Dagbladet) 

Forrige
Forrige
16. juli

KONSERT FOR UNGDOM, RUSFRITT ARRANGEMENT

Neste
Neste
17. juli

KONSERT KVELD